ENGLISH تالار گفتگو(انجمن ها) ویژه همکاران
ورود به سیستم

لطفاً نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید. [ثبت نام]


کتاب فرهنگ تخصصی اصطلاحات IFRS از مجموعه انتشارات موسسه منتشر شد. 6 اسفند 96

پیشگفتار:
پیادهسازی IFRS در هر کشوری دارای مزایا و معایبی است. اما با توجه به دیدگاه کلان می توان هدف پذیرش و به کارگیری IFRS را همگن سازی، شفافیت و پاسخگویی گزارشها دانست. با نگرش کلان اقتصادی و در نظر گرفتن کشورها به عنوان دهکدهای جهانی، سرمایهگذاران و تامين كنندگان مالی در سطح بینالمللی برای تصمیمات خود به دنبال دریافت اطلاعاتی هستند که علاوه بر قابلیت مقایسه از شفافیت کافی نیز برخوردار باشد، این زبان مشترک و بینالمللی برای گزارشگری مالی توسط IFRS فراهم می شود. در واقع هدف IFRS، تهیه صورت‌های مالی شرکت‌های سهامی در قالب استانداردی بینالمللی است که برای گزارشگری از طرف هیأت استانداردهای حسابداری بین المللی (IASB)، وضع شده است.
با پذیرش و به کارگیری استانداردهای بینالمللی گزارشگری مالی ما نیز به  اصطلاحی که مارشال مک‌لوهان در توصیف آیندهی جهان، تحت تأثیر وسایل ارتباط جمعی به کار برد، جزو دهکدهی جهانی خواهیم شد.
برای تغییر موفق رژیم حسابداری به IFRS نیاز به فراهم آوردن بستری است تا عوامل مختلف بتوانند با این تغییرات همسو گردند. عدم وجود منابع آموزشی و افراد آموزش‌دیده و باتجربه درخصوص استانداردهای بین‌المللی یکی از مهمترین مشکلاتی است که برای ایجاد این بستر وجود دارد. با توجه به این نیاز آموزشی، بر آن شدیم تا با ترجمهی این فرهنگ اصطلاحات، گامی کوچک همسو با پذیرش استانداردهای بینالمللی گزارشگری مالی برداریم. این فرهنگ به صورت فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی تهیه شده است و شمارهی استاندارد مربوط به هر لغت در کنار آن درج شده است.
در تهیه این مجموعه از تلاش های بی دریغ آقایان فریبرز نادر زاده برای ویرایش تخصصی و بهروز نجفی اردبیلی برای ویرایش فنی و ساختاری صمیمانه سپاسگزاریم.
به یقین این فرهنگ اصطلاحات تا نسخهی آرمانی و کامل فاصله دارد و امید است تا از نظرها و پیشنهادهای ارزندهی عزیزان و فرهیختگان حرفه در رفع نارساییها و غنای مطالب در چاپهای بعدی بهرهمند گردیم.
 
محسن عسگری – سحر نجفی اردبیلی
موسسه حسابرسی هوشیار ممیز (واحد آموزش و تحقیقات)


http://hma.ir/CMS/ContentsView.aspx?ContentID=23791&CCGID=6&CCID=3

پر اهمیت ترین تگ ها :

موسسه حسابرسی

حسابرسی

مشاوره مالی

مشاوره مدیریت

مشاوره مالیاتی

خدمات حسابداری

خدمات حسابرسی

خدمات مالیاتی

©1391-1395 حق استفاده از مطالب و قالب این سایت براي موسسه حسابرسی هوشیار ممیز محفوظ است.